OSOBNÍ PŘÍBĚHY

 

Já jsem se rozhodla být plně zdravá

Události posledního týdne  které se v mém životě odehrály, mě inspirují  k napsání svého pohledu a zkušeností  na téma nemoci a samouzdravení. Na toto téma bylo řečeno a napsáno již mnoho. O to je více překvapivé, jak jsou některá přesvědčení  ve společnosti stále tak silně zakořeněna, že nadále fatálně ovlivňují naši realitu.

Už jako malé dítě jsem v sobě měla přirozené vědění, že žádná nemoc není nevyléčitelná.  Nechápala jsem nemoc a smrt, protože pro mě smrt ve smyslu v jakém mi byla vysvětlena neexistovala. Jako pro malé dítě setkání se smrtí a jejím objasněním, že po zpopelnění těla už  kromě tmy nic není, byl  pro mě velice traumatický zážitek. Nedávalo to smysl, neladilo to s mým vnitřním nastavením a cítěním. Pokročilé stárnutí fyzického těla mi přišlo nepřirozené, jelikož jsem ho vnímala jako nástroj, který má sloužit v plné své kráse a zdraví do momentu, než se odtud rozhodnu vědomě odejít. Mé argumenty týkající se posmrtného života nebyly v mém okolí přijímány a vedly k zesílenému přesvědčování že stáří, nemoc a smrt je naprosto normální přirozená věc.

Více...

 

Poslové zvaní hormony

 Tento článek je sdílením vlastního vyléčení disharmonické funkce hormonálního systému za účelem motivovat a ukázat, že hormonální léčba v podobě hormonálních preparátů není nezbytná a že se hormonální systém dá navrátit do stavu plné funkčnosti změnou stravy, životního stylu a cílené práce na sobě samých. Byla to dlouhá cesta, která mě obohatila spoustou poznání a zkušeností, které nyní mohu využít při své práci a které mohu předávat dále.

Když se mé  potíže poprvé objevily,v té době jsem již  intenzivně praktikovala hatha jógu a nevěnovala jsem jim až tak  velkou pozornost. Věřila jsem, že se časem vše srovná právě díky hatha józe a meditacím samo. Kromě prodloužené menstruace, která trvala v podstatě každý měsíc tři týdny, jsem  měla stále větší potíže s trávením, pletí, otékáním nohou a váhovými výkyvy, přestože příjem mé každodenní stravy díky nevolnostem  byl nula nula nic. A protože jsem si vědoma toho, že každé onemocnění a neduhy jsou stavem mysli, začala jsem si více a více uvědomovat, jaké myšlenky zabírají nejvíce místa v mé hlavě. Začala jsem je cíleně měnit a zaměřovat se na radostné věci, události  a aktivity, které mi přinášely potěšení. Ale změnit myšlenky není až tak jednoduchá záležitost.

Více...

 

Jak jsem se zadívala do Slunce

Po nějakém čase této praktiky jsem se začala cítit velice šťastně a to bez jakýchkoliv příčin. Zaznamenala jsem změnu myšlení. Uvědomila jsem si, že mé myšlenky již nepracují proti mně, ale že mě podporují a že věci zkrátka vím a to bez jakýchkoliv pochyb.V určitých momentech se krásné myšlenky objevovaly jako obrazy a přicházely skrze srdce. Moje pozitivní mysl způsobila, že se velmi rychle, téměř ze dne na den, samovolně vyměnili lidé a situace v mém okolí, které jsem pravidelně potkávala. Změna myšlení a vymanění se z otroctví mé negativní mysli a nežádoucích přesvědčení bylo pro mě velkým vysvobozením. Bylo to až později, kdy jsem pochopila, že se myšlenky dědí, dozvěděla jsem se kde jsou uložené a jak sabotují každodenní realitu našeho života. I kdyby mi Slunce nepřineslo nic jiného než jasnou mysl a krásné myšlenky, byl by to pro mě jeden z největších darů na cestě osobního a spirituálního vývoje.

Více...